Görüşler

Figen Gökçek, Yüksek Mimar, Antalya
Kağan bey, size tekrar teşekkür etmek istediğim çok çok önemli bir konu var. Bir başarı, hatta benim için mucize!
4 yıl önce menapoza girdim (şimdi 56 yaşındayım) hormonal etkileri bildiğimden, sebebi belli olan bir duruma tesilm olmamak için kendime “birazdan geçecek” telkini yapıyordum. Ama birkaç kez buzluğu açıp başımı soktum oldu 🙂
Ve ara sıra coşarak gelen duygu patlamaları ile rahat cinayet işleyebilirsiniz. Hiçbir bilinç bunu engellemiyor. O ara, ki sizi yıllardır takip ediyordum. Sedona’yı neden denemiyorum dedim. Ve, farklı birkaç zihinotesi.com serbest bırakma programınızı (bende 9 adet oldu) birkaç kez 2 hafta sürede dinledim. (Tavsiye ettiğiniz gibi yatıp kulaklık takarak)
İş koşuşturmasında ilk zamanlar değişimi anlamadım. Yaklaşık 2 hafta sonra şaşkınlıkla artık ateş basmadığını farkettim. Bu kadar hızlı ve net.
Annem 10 sene, babaannem neredeyse hep, kayınvalidem 13-15 sene çektiler bu sıkıntıyı. Nasıl şaşırmam! Ve… 4 senedir, mutlu mesut yaşıyorum.

13 Kasım çarşamba günü “Uçak Korkusunu Yenmek” çalışmanızı, yıllardır uçtuğu halde 3 senedir oluşan bu korku nedeni ile perişan olan bir arkadaşıma uyguladık.
Uçabilmek için, uçağa binmeden alkol ve uyku hapı alan (ailesi Kanada’da yaşıyor) arkadaşım, 1. dinlemeyi yola çikmadan gece dinledi, 2. yi  Antalya havaalanında beklerken yani 14 Kasımda, 3. yü de uçakta. Ve…hiç alkol vb almadan 3 uçak değiştirerek Vancover’a vardı.
Dönüşte benim elimi öpecekmiş :))
Size çooook çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalarınızın kıymetinin bilineceği mutlu bir ömür diliyorum. Sevgilerimle

Dr. Tijen Akgülen Tan, İzmir
Hayatımda değiştirmek istediğim konularla ilgili, önceleri sayısız kitap okuyarak, sonra da yıllarca psikodrama eğitimi alarak epeyce zaman ve emek harcamıştım. Okuma alışkanlığım sayesinde tesadüfen bulduğum “Sedona Yöntemi” kitabı, Kağan Bayraktaroğlu’na giden mucizevî yolun da başlangıcı oldu. Onunla bireysel çalışmalara başlar başlamaz, böylesine sade, basit ve kolay olan yöntemin ne kadar etkili ve hızlı sonuç verdiğini görünce, yıllarca harcadığım zamana ve emeğe acıdım. Yaklaşık 1,5 yıldır Kağan ile yaptığım bireysel çalışmalarla birlikte, özdeşleştiğim hikâyeleri, problemleri, negatif duyguları, dirençleri ve rollerimi serbest bıraktıkça, zihnim ve hayatım berraklaşmaya başladı. Onaylanma ihtiyacım buharlaşıp giderken, adeta bir girdaba dönen çok yoğun ve yıpratıcı iş hayatım da, hayalini kurduğum şartlara ulaştı.

Kağan’a, donanımı, nezaketi, ustalığı, şefkatli ve yargısız tutumu ile bu seçkin yöntemi ülkemizde deneyimlemeyi mümkün kıldığı için sonsuz teşekkürler.

Figen İsbir, Excel İletişim ve Algı Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı, İstanbul
Sevgili Kağan Bayraktaroğlu’ya işine olan profesyonel bakış açısı, donanımı ve kısa süre içerisinde hayatımda yarattığı farkındalık ve değişim için çok teşekkür ederim.

Hande Kocaoğlu, İzmir
Sevgili Kağan,
Öncelikle sana çok teşekkür ediyorum. Hayatımın en karmaşık ve bana göre en önemli döneminde , ışığınla ve sedona yöntemi ile doğru yolu seçmeme ve yaratmama yardım ettiğin için teşekkür ederim.
İlk seans bittiği zaman bu kadar basit mi demiştim ? Bizi bloklayan, hayatımızda gerçekleşmesi gereken gerçekleri geciktiren enerjileri serbest bırakmak bu kadar kolay mı?
İlerleyen günlerde, benim ve yakın çevremin yok artık diyeceğimiz bana göre, “mucize” olan olayları yaşayıp görünce bu kadar basit olduğunu anladım.
Uzun yıllardır kişisel gelişim ile çok ilgili olmama rağmen, Sedona Yöntemi’nin bu kadar pratik ve sonucunun kesin olması beni inanılmaz etkiledi.
İleride daha da büyük kitlelere ulaşıp, ışığını yayacağını ve yardımcı olacağını biliyorum.
Teşekkür ederim, iyi ki varsın

Neslihan Çavuşoğlu, İstanbul
Ben Kağan Bey ile 2 yıl önce tanıştım iyi ki de tanışmışım.
Fakat Sedona Yöntemi’nin ne kadar değerli olduğunu şimdi çok daha iyi anladım. Sevgili hocam Kağan Bey’ in videolarını daha çok izledikçe pratikleri daha çok yaptıkça, bu yöntemin ne kadar kolay ve pratik olduğunu anlıyorsunuz.
Bütün arınma yöntemlerin özünde bu var, serbest bırakmak. Bunu bize Türkiye ye
getirdiğiniz ve bize kazandırdığınız için size çok çok teşekkür ederim, size kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum. Allah’a emanet olun Kağan Hoca , size sağlık diliyorum, iyiki varsınız sizi bütün Türkiye tanımalı.
Sevgiler,

Özgen Akın, Adana
Merhaba, söze nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama yazmaya devam edeceğim. Adana’da yaşıyorum ve 43 yaşındayım. Epey bir zamandan bu yana kendimin peşinde geziyorum nedeni de kafa karıştırıcı kendim dediğim benliğimle ilgili yaşadığım ve yaşamaya korktuğum olaylar ya da Kağan Bey’in öğrettiği üzere hikâyeler. Yaklaşık beş yıl boyunca ağır bir depresyon tedavisi görmeme rağmen asla iyileşemeyen biriydim. Dikkatinizi çekerim “idim” yazdım.
Önce eğitim düzeyimden bahsedeyim. Mühendisim ve çok meraklıyım her şeyi matematiksel düşünmeye alışmış bir yapıya sahibim. Tek bildiğim şey mantık ve muhakeme etmekti. Merakım dinmediğinde anında düşen bir jet gibi dağılan parçalanan ve beynimi patlatırcasına, konudan konuya geçen biriydim çünkü mühendis olmak tasarlamak planlamak demektir. Ve tabii ki hayatı değil aslında ama ben bunu fazla abartmışım. Kendime sürekli Nasıl? Neden? Niye? Ne zaman? sorularıyla tüketen biriydim 🙂 Bundan kurtulmak için bir sürü eğitim programına gittiğimi söyleyebilirim.

Reiki, NLP, kuantum, hipnoz (bazıları master düzeyinde) ve sayısız workshopa katıldım. Kitaplardan hiç bahsetmeyim en son evden taşındığımda taşıyanlar kutularda ne var böyle demişti. Tüm bu hikâye benim kişisel gelişim yolculuğumun uzun süren ve oldukça maliyetli ve de hiç bir şeyi değiştirmeyen yorucu hikâyesinden kısa bir özet. Bu hikâye ben SEDONA yöntemini keşfedip bir gün son kez bu son olsun diyerek Kağan Bey’i aramamla son buldu. Gerçek bir iyileşme yaşadım. Duygulardan ve olaylardan hatta kişilerden en önemlisi acı çekmekten özgürleştim. Bunun olacağına ihtimal bile vermiyordum ama oldu şu an bana sorarsanız hayat kime güzel diye bana derim çünkü öğrendim sadece bırakmayla ilgiliymiş her şey şu an içimde bir coşku ile yazıyorum bunu okuyan insana ulaşsın istiyorum yaşadığım deneyimler. Bu kadar basitmiş aslında.
Kağan Bey’in ofisinde ilk seansı yaptığımızda o kadar şaşkındım ki anlatamam yaşamanız lazım hiç kimsenin hikâyesi yoktu, bu oldu şu oldu o da yoktu seans sonunda tek var olan şey huzurdu. Hayatında ne değişti derseniz en önemli kişi değişti yani iyileştim. Artık ne depresifim ne de agresif ne de sinirli. Normalim herkes gibi paramdan çıkarmıyorum hırslarımı, sinirden ağlamıyorum, karnım şişmiyor, evim bile eskisi gibi dağılmıyor ayrıca iş yerinde neyi nasıl istersem öyle yapabiliyorum. Yapmadığımda hiç sorun değil başka bir istediğim şekli yaparım diyorum oluyor bitiyor yani isteklerime saplanıp kalmıyorum hatta olmuş mu olmamış mı? Çok da takipçisi değilim. Bu inanılmaz bir özgürlük aslında daha çok şeyler yazabilirim. Çünkü bu tekniği uyguladığınız zaman göreceksiniz farkındalık düzeyiniz inanılmaz genişliyor ve artık farkında oluyorsunuz.
Ben Kağan Bey’e gösterdiği nezaket ve sabır içinde teşekkür etmek istiyorum. Sayısız psikologdan tedavi almış biri olarak bunu tüm içtenliğimle yazmak istiyorum onun ışığı, insan sevgisi ve samimiyeti bence bu yöntemi aydınlatıyor.

Gülcan Güllü, İstanbul
44 yaşındayım, 23 sene basın sektöründe çalıştım. Şu anda emekliyim. 30’lu yaşlarımın başlarında zor dönemlerimde ilk önce psikiyatri ve ilaçlar ile tanıştım. Bir süre sonra ilaç kullanımı ve psikiyatrinin de bana yeterli gelmediğini fark edince kişisel gelişim ve spritüel yöntemlere yönelmeye başladım.
Yıllarca o yöntem, bu enerji, şu guru diyerek gezdim dolandım. Bu süreçte de yüklüce miktarlarda paralar harcadım. En son geldiğim noktada ise hiç birinin 15 günden fazla işe yaramadığını fark etmek, kandırıldığımı ve sömürüldüğümü anlamak oldu. İçsel dünyamdaki çatışmalara hiçbiri bir çözüm üretemiyordu.
Bu araştırmalar, denemeler esnasında yöntem sözcüğünden bile nefret eder hale gelmiştim. Daha ne kaldı geriye denemediğim diye interneti karıştırırken Sedona yöntemini gördüm. İlk önce dudak büktüm, amaaan toplasan 5 ana sorusu var, bu kadar basit bir şey işe yarar mı diye. Sonra kitabını alıp okumaya başladım, okurken birdenbire çok farklı bir şey olduğunu algıladım. Bu şekilde Kağan Bayraktaroğlu ile tanıştım. 4 seans sonra inanılmaz sonuçlar elde etmeye başladım. İçimdeki kaosu durdurabildiğimi, yıllardır beynimi ve ruhumu kemiren ızdırabın seanslarda bir anda kaybolduğunu deneyimledim. Sırtımda taşıdığım duygu yükünü bırakabildiğimi ve rahatladığımı anladım. Beni yine bir yöntem kurtarmıştı.
3 yıldır Sedona yöntemini uyguluyorum Bugüne kadar elde ettiğim sonuçlar ise şöyle: Bu yöntemle benim dünyam değişti. Artık duygularımın esiri değilim. Daha önce aylarca uğraştığım duygusal bir durumu şu anda sadece en fazla 10 dakika yaşıyorum. Çok rahatlıkla içinden çıkabiliyorum. Farkındalığım çok gelişti. Bir durum, olay ya da kişiye daha geniş perspektiften bakabiliyorum. İçsel dünyamda bir dinginlik ve huzur alanı oluştu. Bu durum günden güne daha da genişliyor.
Zihin karışıklığım eskisi gibi değil, düşüncelerimin gelip geçmesine rahatlıkla izin veriyorum. Öfke ve stres eskiden en yakın arkadaşımdı, şimdi ise uzaktan tanıdığım bir duygu durumu gibi. İçsel dünyamın bir yansıması olarak dış dünyam da değişti. Çevremdeki olumsuz, stres dolu hayat da yok oldu gitti. Oluşsa bile onlardan etkilenmemeyi artık başarıyorum. Her şeye çok daha kolay çözüm üretebiliyorum. Birçok şeyi kolaylıkla anlayabiliyorum. Aklım ve duygu yaşantım daha da zenginleşti. Şu anda sanki daha temiz bir pencereden dünyayı seyredebiliyorum ve güzelliklerini görebiliyorum. Sedona yöntemi bence hayat kurtaran bir yöntem. Etkisini uygulandığı anda bile görülebiliyor ve kalıcı sonuçlar elde ediliyor. En güzeli acı bitti, nefret, öfke benden uzaklaştı sanki. Hayatımda şu anda neşe, sevgi ve güzellikler daha fazla yer alıyor. Sedona benim odağımı değiştirdi diyebilirim. Sonuçları ise gün geçtikçe daha fazla kalıcı oluyor. Teşekkürler Kağan, iyi ki varsın 🙂

Mujde Öztürk, İstanbul
Sevgili Kağan, ne demek istediğini bu gece temizleme işlemi yaparken anladım. Yaşanan bazı deneyimlerimi olumsuz gibi görsem de onun olduğu gibi olmasına izin vermenin insana ne kadar büyük huzur ve mutluluk verdiğini anladım. Ne olursa olsun olanları kabul edip kucak açmanın hatta sevmenin ne kadar önemli olduğunu anladım. Sonsuz farkındalığın içinde seçimlerimi nasıl dirençlerime ve korkularıma göre yaptığımı anladım. Şu anki huzurumu ilk defa seanssız ve kendi başıma yakaladığım için çok mutluyum ve bu huzurun aynen dediğin gibi hep içimde olduğunu fark ettim.
Sen ve Sedona yöntemi hayatımın en acı döneminde başladı. Bana her zaman destek verdiğin için, hatta Irak’ta evimin hemen önündeki çatışmada bile yardımcı olduğun, doğum yapmadan az önce bile bana verdiğin destek için sana çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki bu dünyada varsın ve varsınız ki çok güzel bir yoldaşsın yoldaşsınız. Seninle son bir defa dertlerim olmadan, bu sefer sadece sevgi iyilik, güzellik, mutluluk adına keyif için seans yapmak isterim. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve inşallah bütün desteğe ihtiyacı olanlar seni bulur ve sende yoldaşı olursun. Tüm kalbimle teşekkür ederim.

Erdal Çınarcı, İstanbul
Sedona Yöntemi’ni kriz anlarımda bana sürekli uygulayarak çok yardımcı oldunuz. Zihin karmaşaları yaşadığım anlarda sürekli yanımda olarak ve olumsuz duyguları kabullenmemi sağlayarak her şeyi fark etmeme yol açtınız! O zorlu zamanlarda her biri yaklaşık bir saat süren konuşmalar ve uygulamalarla sadece “ANI YAŞAMAMA” dikkatimi çekmemi sağladınız. Hiçbir maddi ve manevi çıkar düşünmeden beni hayata döndürdüğünüz için tekrar teşekkür ederim.

Semiha Işık Mete, İstanbul
Rumi bir şiirinde de “Olduğum gibi kim görebilir beni der” İşte sen böyle bir duru görüşe sahipsin. Sen biri karşında ağlarken de, gülerken de, öfkeliyken de o ışığı hep görebilenlerdensin. Hep söyledim ve söyleyeceğim de hayatta mutlaka tanışılması gereken bir insan Kağan Bayraktaroğlu.
sevgilerim ve içtenliklerimle…

Niver Lazoğlu, İstanbul
Mucize desem uyanış desem aymak desem yaşamak desem önce kendini sonra dünyayı görmek bilmek anlamak farkına varmak gibi…uçmak gibi …..aslına bakarsanız yeniden doğmak gibi bir şey.

Sema Burkay, Nevşehir
Sedona Yöntemi daha önce çalıştığım diğer yöntemlerden daha kolay ve doğal olduğu için çabuk alıştım ve hızlı sonuç aldım. En derin korkularımdan, içsel engellerimden ve beni ve hayatımı daraltan eski koşullanmalarımdan kurtulunca; şimdi ruhumu özgür bırakmanın ve sadece kendim olarak neşeli, sağlıklı pırıl pırıl bir varlık olmanın tadını çıkarıyorum. Hayatımı lütuflarla, bereketle ve sevgiyle dolduran bu yöntemi herkesin öğrenmesini kesinlikle tavsiye ederim. Sevgili Kağan’a harika uzmanlığı ve spirituel rehberliği için kalpten teşekkürlerimle.

Ayşe Kılıç, İstanbul
Bundan 3 yıl önce Sedona Yöntemi’ni ilk keşfettiğimde, duygularımdan özgürleşmek için çok büyük bir araca sahip olduğumun farkındaydım. Ancak serbest bırakmayı öğrenmem, hayatımda işlerlik kazanması tamamen Kağan sayesinde oldu. Bu süreçte, samimiyeti, destekleyici ve yardımsever yaklaşımı, konuya hâkimiyeti ve profesyonel bakış açısıyla bu çığır açan içsel özgürleşme sürecini çok daha etkin olarak kullanmayı öğrendim kendisinden. Bu kendim için yaptığım en iyi şeydi. Çünkü hayatımda yarattığı sayısız olumlu değişimle birlikte çok çok değerli kazanımlarım oldu. Özellikle çağımızda dingin bir zihnin, rahat bir ruh halinin değeri paha biçilemez. Tamamen doğal olan bu yeteneği bana öğrettiği, bu süreçteki destekleyici yaklaşımı, hayatımı dönüştürmemi sağlayan yolculuğumda bu konuda Türkiye’deki tek ve en güvenilir kişi olması sebebiyle bana kattıkları için Kağan’a ne kadar teşekkür etsem az!
Bu coğrafyada karşılaşabileceğimiz en değerli hediyeyi bizimle paylaştığı ve bu konudaki çok önemli çalışmaları için çok şanslıyız.

Nihal Işık, İstanbul
Yaşamımın her anında , her nerede yaşıyorsam ve ne oluyorsa olsun farkındayım ki bu yöntem puzzlemdaki eksik parçaymış ….ve iyi ki serbest bırakıyorum …AN ve AN ŞİMDİ de…….bana gerçekte kim olduğumu fark etme fırsatı sunduğu için tüm kalbimle EVETTT……ve tabii ki Sevgili Kağan senle serbest bırakma yapmak her zaman büyük bir keyif ,iyi ki varsın.

Berna Doğramacı, İstanbul
Merhaba, ben Berna Doğramacı reiki masterıyım. Sedona yöntemiyle tanışalı yaklaşık 4 sene oldu, sedona dan önce ve sedona dan sonra diye belirtmeden geçemeyeceğim. 🙂
İlk başlarda sevgili Kağan’la çalışırken kendimi bu metodu anlamaya çalışırken buluyordum 🙂 Yöntemi anlamaya çalışmayı bıraktıktan sonra, değişen ve gelişen bir farkındalık içinde buldum kendimi. Bir durum yaşandığında kendini fark ettiren bir farkındalık durumu diyebilirim ,tatlı ve daim olan bir huzur, sakinlik, bilme hali, durumlara farklı açılardan bakabilme yetisi ve öze dönüş…yöntem çok pratik ve etkili insanı özüne en hızlı şekilde yönlendiren bir teknik..tüm öğretiler hep serbest bırakın der ama serbest bırakmanın bir teknik olduğundan hiç bahsetmezler 🙂 Tüm enerji çalışmalarında son ve tamamlayan bir yöntem.sevgili Kağan sana tekrardan teşekkür etmek isterim bizi sedona yöntemiyle tanıştırdığın için.
sevgilerle…


Sedona Yöntemi, herhangi bir hastalığı tedavi etmek, tanı koymak, öneride bulunmak ya da iyileştirmek amacını gütmez. Eğer tıbbi bir görüşe gereksinim duyuyorsanız, lütfen bir tıp uzmanına danışın.

Copyright © 2020 Sedona Training Associates