The Secret®(Sır)

“Sır”ın (The Secret®) üstadı olmanın sırrı

 Sedona Yöntemi’ni dünyaca ünlü film ve kitap “Sır”ın (The Secret®) öğretmenlerinin hayatlarında uyguladıklarını biliyor muydunuz?

 “Sır”ın (The Secret®) 24 resmi öğretmeninden biri olan Sedona Yöntemi’nin başkanı ve eğitmeni Hale Dwoskin tarafından yazılmış metin:
 Şimdiye kadar çekim yasasının yaşamın büyük bir sırrı olduğunu biliyorsunuz.
 Çekim yasası nedir? Basitçe söylemek gerekirse, çekim yasasına göre benzer benzeri çeker. Bu evrensel kuralın yaşam hakkında söylediği şey şudur: Düşündüğünüz düşüncelerin, duyduğunuz duyguların, söylediğiniz sözlerin, yaptığınız hareketlerin hepsi daha çok kendi benzerini çeken enerjiden oluşur. Bu, negatif enerjiler negatif enerjileri ve pozitif enerjiler de pozitif enerjileri çeker demektir.
 Ama birçoğumuz ne kadar zorlasak da nasıl düşüneceğimizi, hissedeceğimizi ve davranacağımızı kontrol edemeyiz.

 Çok az bilinen ancak çok önemli bir evrensel yasa da Serbest Bırakma Yasası”dır. Düşünmenin, hissetmenin ve davranmanın eski kalıplarını serbest bıraktığınız zaman, kalbinizin istediği her şeyi çekmek için enerjiyi boşaltarak gerekli olan alanı oluşturursunuz.

Çekim yasasını uygulamak ve eski şeyleri kolayca serbest bırakmak için, ne istediğinizi zihninizde tutarak kendinize çekmenizi sağlayacak çok basit ve etkili bir yol var: Sedona Yöntemi.

Bu teknik, “Sır”ın (The Secret®) öğretmenlerinin yarısı tarafından kullanılıyor ve birçoğu Sedona Yöntemi’nin, “Sır”ın (The Secret®) üstadı olmanın sırrı olduğuna inanıyor.

Eskiyi Serbest Bırakmak

Alışkanlık haline gelmiş düşünme, hissetme ve davranma şekillerinin gücü yüzünden, sıklıkla kendinizi sanki belinize sarılı plastik bir bantla ilerlemeye çalışıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Böylece, hayatınıza istediklerinizi çekmeye yaklaştıkça, eski düşünce kalıplarınızın gücüyle eski davranış kalıplarınıza geri dönmeye başlarsınız.

Bu davranış kalıpları enerjinizi çalar. Geçmişten kalan tutunduğunuz her negatif kalıp, seçtiğiniz her şeyi yaratmanız için kullanabileceğiniz enerjinizi yok eder. Bu negatif kalıpları serbest bıraktığınızda, bu enerjiyi sizin için değerli amaçlar ve niyetler için kullanabilirsiniz.

Günde ortalama 50,000’den fazla düşüncenin aklımızdan geçtiği düşünülecek olursa, bu kadar çok düşüncenin sürekli olarak kontrol edilmesi ve olumlu düşüncelere dönüştürülmesi imkansızdır.

Ayrıca “sabahları yatağın ters tarafından kalkıyorsanız” aynı olumsuz duyguyu tüm gün boyunca her düşünceyi değerlendirerek yaşarsınız. Bu yüzden Sedona Yöntemi’yle duygularınıza hakim olmak, sayısız düşünceyi kontrol etmeye çalışmaktan çok daha etkilidir.

Herhangi bir konu hakkında sürekli olarak düşünüyor ve bir şeyler hissediyorsunuz. Ancak, düşünme ve hissetme bilinçli farkındalığınızın altında gerçekleşir. Bilinçaltınızda. Aslında, hareketlerinizin %94-96’sı bilincinizin ve kontrolünüzün dışındaki düşünceler ve duygular tarafından oluşturulur.

Sedona Yöntemi’ni kullanarak farkında olduğunuz duygularınızı serbest bıraktığınız zaman bilinçaltınızı boşaltarak kontrolü tekrar ele alırsınız.

 

 

Copyright © 2020 Sedona Training Associates