Duyguların Gücü

Sedona Yöntemi duyguların gücüne dayanır

  Düşünün. Kendinizi güçlü hissederseniz o zaman güçlü olarak davranırsınız. Eğer üzgün hissederseniz, o şekilde davranırsınız.   Duygularınız dünyada nasıl yaşadığınızı belirler. Bu duyguları değiştirmediğiniz sürece, her zaman davrandığınız gibi davranacak ve her zaman ürettiğiniz sonuçları üreteceksiniz.

 Seçtiğimiz yaşamları yaratmamıza ve de sürdürmemize engel olan sınırlayıcı duygularımızdır. Karar verme yeteneğimizi onlara bırakırız. Hatta duygularımızın bize kim olmamız gerektiğini kabul ettirebileceğini hayal ederiz.

 Bu konuşurken açıkça ortaya çıkar. Örneğin, “sinirliyim” veya “üzgünüm” dediğimizde, aslında farkında olmadan, hissettiğimiz sinir veya üzüntünün kendimiz olduğunu söyler; benliğimizi o duygularla açıklarız.

 Duygularla kendimizi özdeşleştiririz. Diğer insanlarla ve kendimizle sanki o duygularmışız gibi bağlantı kurarız. Aslında, neden böyle hissettiğimize dair hikayeler yaratarak, benliğimizle ilgili bu yanılgıyı doğrulamak ya da açıklamak isteriz.

 Bu durum, duyguların doğrulanmak için bazen ortaya çıkmasıyla ilgili değildir. Bu durum duyguların sadece duygular olmasıyla ilgilidr. Duygular bizi tanımlamaz ve onları kolayca serbest bırakabiliriz. Duyguları serbest bırakmayı seçmek, gerçekte burada olanı anlamamızı, hareket etmemizi, ya da duruma göre hareket etmekten kaçınmamızı sağlar.

 Bu da hayatla başa çıkma yeteneğine dönüşüp; daha güçlü, doğru ve açık seçimler yapmamızı sağlar. Serbest bırakarak, amaçlarınızı ve hedeflerinizi sabote etmek yerine onlara ulaşmayı destekleyecek şekillerde davranırsınız.

 Eğer daha önce diğer zihinsel teknikleri denediyseniz, bir değişiklik yaratmanın çok zor olduğunu biliyorsunuzdur. Çünkü çok fazla enerji ve odaklanma gerektirirler. Yapılmaları zordur ve sonuç almak güçtür.

 Ancak, “serbest bırakma” sadece duygusal düzeyde işler. Bu yüzden oldukça kolaydır. Sedona Yöntemi’nin eşsiz tekniklerini kullanarak yılların zihinsel programlarını ve birikmiş tüm olumsuz duyguları “serbest bırakabilirsiniz”.

 Sedona Yöntemi, zihni yeniden programlamayı da içeren diğer karmaşık yöntemler gibi değildir. Bilgisayarınızın ekranını kaplayacak yapılması gerekenler listesi içermez. Oldukça kolaydır, etkilidir ve anında sonuç verir.

 İstenmeyen bir duygu geldiğinde, onu bırakırsınız. Bu kadar. Sizi sınırlayan duygudan arınmış olarak istediğiniz zaman istediğiniz sonucu oluşturmakta özgürsünüz.

 

 Sedona Yöntemi, herhangi bir hastalığı tedavi etmek, tanı koymak, öneride bulunmak ya da iyileştirmek amacını gütmez. Eğer tıbbi bir görüşe gereksinim duyuyorsanız, lütfen bir tıp uzmanına danışın.

Copyright © 2020 Sedona Training Associates